Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

GeoExpedice BALKAN 2012

Důležité informace

Moldávie čas + 1 h

Benzín 95   29,76 Kč 

  50 km  90 km   --- km

SOS 112    POLICIE 902   HASIČI 901   LÉKAŘ 903

Bezpečnostní situace a doporučení turistům

Při cestování vlastním motorovým vozidlem doporučujeme maximální opatrnost vzhledem k velmi špatnému stavu komunikací, značení a chování řidičů. Z tohoto důvodu je vhodnější raději cestovat ve dne. Také nedoporučujeme parkovat na odlehlých nebo osamělých místech. V zimě se cesty většinou neupravují. Je třeba také počítat s tím, že vozidla s cizí poznávací značkou a turisté mohou být středem zájmu místních kapsářů.

Pohonné hmoty: maximálně obsah palivové nádrže vozidla, které vjíždí na území Moldavska. Dále je nezbytné mít pojištění na celou dobu pobytu, tzv. zelenou kartu, příp. jiné dokumenty dokazující oprávnění k řízení motorového vozidla (zvláště pro případy, kdy řidič není totožný s vlastníkem vozidla).

Doporučení a varování pro cestování do tzv. Podněstří, separatistické Podněsterské moldavské republiky, naleznete na webových stránkách ZDE. Zejména upozorňujeme na skutečnost, že občanům ČR tam není možné ze strany zastupitelského úřadu poskytnout standardní konzulární ochranu a pomoc.

TOPlist